Telefon
WhatsApp
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Plastik Film Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasına fabrikalarına yapmış olduğumuz cephe duvar yazısı.

Her türlü satış yapan ve hizmet sunan firma için gerekli olan şeylerden birisi reklamdır. Bir reklamın, tanıtımın iyi bir seviyede sunulması o hizmet veren kurumun yapacağı satışları oldukça iyi bir şekilde etkileyecektir. Reklam yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu yollarında başında ise sanal reklamlar gelmektedir. Sanal reklamların dışında ise birçok farklı gerçek reklamlar bulunur. Bu reklamlar çeşitli broşürler, kitapçıklar ve irili ufaklı tabelalardır. Özellikle büyük boyları ile dikkat çeken duvar ve çatı tabela, üzerine yapılacak olan LED tabela, neon tabela, dekupe tabela ve hatta vinil tabela gibi farklı tabela çeşitlerini üzerinde taşır. Diğer tabela çeşitlerinin çok daha büyük olan hali olarak değerlendirebiliriz.

Bilinmesi Gerekenler

                Fakat duvar ve çatı tabela nedir? Çatı tabelalar reklam sektörü içinde bulunan tabelalar arasında en çok dikkat edilmesi gereken üründür. Çatı tabelaların sağlamlığının iki şartı vardır; reklamın sağlamlığı, çatının sağlamlığı. Reklamın sağlamlığı ne kadar önemli ise, çatının sağlamlığı da o kadar önemlidir. Çatı tabela yapılır ve ya yaptırılırken; çatı reklamının sağlamlığı için bir makine mühendisinden ve çatının sağlamlığı için ise bir inşaat mühendisinden yardım alınması zorunludur. Aksi taktirde hem reklam yıkılarak can kaybına sebep olacak, hem de sizin zarar etmenize sebep olacaktır.

Boyutları ve Özellikleri

                Duvar ve çatı tabela fiyatları her yerde aynı değildir. Çatı ve duvar tabelaların fiyatları kullanılan malzemeye, tabelanın genel boyutuna, tabelanın yapılacağı yere ve diğer başka özelliklere göre farklılık göstermektedir. Çatı ve duvar tabelaları her çeşit olabilir. Üzerinde neon ve ya LED ışık olanlarından, germe branda olan tabelalara kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu tabelalar yapılırken işin dizayn kısmından önce dikkati edilmesi gereken işin yapı kısmıdır. Reklam tabelasının yükseklik seviyesine göre şiddetlenen rüzgara karşı olması gereken minimum direncini hesaplayan makine mühendisi hangi tür malzemelerin kullanılması gerektiğini belirler. Bu belirlemeden sonra ise gerekli tasarımsal değişiklikler ve düzenlemeler yapılır. Bu düzenlemelerden sonra ise tabelanın ağırlığı hesaplanır. Bu hesaplama inşaat mühendisi için gereklidir. Çünkü çatıda gerekli ölçümleri yaptıktan sonra ağırlık ile birlikte çatının bu tabelaya taşıyıp taşıyamayacağı hesaplanmalıdır. Eğer hesaplarda bir yanlışlık yapılır ise hem binada olanların hem de çevreden geçenlerin canı tehlikeye atılmış olur. Yanlış bir hesaplama sonucu ise tabelanın rüzgardan etkilenerek uçmasından başka, çatının ağırlığı taşıyamayarak çökmesi ihtimali de oldukça yüksektir. Bu yüzden iki mühendis te çatı tabelasının yapımında bulunmalıdır.

 

Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı
Polilux Cephe Duvar Yazısı

TEKLİF FORMU