Telefon
WhatsApp
Tabelacı

Tabelalar, bir ürün ya da hizmetin tanıtılması ve açıklanması bakımından müşterilerine ve potansiyel müşterilerine (hedeflenen müşteri kitlesi) ürün ve hizmeti aktarmak bakımından oldukça işlevsel özellikteki ürünlerden birisidirler. Söz konusu bu yönleri dikkate alındığı zaman gerçekten de etkili bir tabelanın olması demek ürün ve hizmetin müşteriye daha iyi bir şekilde pazarlanması ve sunulması demektir. Tüm bu yönleri dikkatle incelenerek birbirinden farklı tabela tasarımları bulunmaktadır. Bunlar arasında en fazla kullanılanları kutu harf tabela tasarımları ve led ışıklı tabelalar olarak belli başlı örnekleridir. Bu örnekler görselliğe dayanan ürün ve hizmet reklamında gerçekten de etkileyicilik oranını bir hayli öne çıkarmaktadır. Tabela adına söylenebilecek tüm bu yönleri de dikkate alınarak tamamen birbirinden farklı özellik ve tiplerde tabela tasarımlarının oluşturulduğu söylenebilir.

  Kutu harf tabelalar

Kutu harf tabela sistemleri büyük boyutlu harf kuşaklarından oluşan yazı stilleriyle görsel anlamda kalitesini bozmadan tasarlanmış olan üç boyutlu görsel tanıtılacak şeyin birleştirilmesi ile oluşan reklam tabelalarıdır. Bu reklam tabelası genellikle büyük alışveriş merkezlerinin tanıtılması ve bunların kutu harf tabela olarak her yerden görülebilmesi için tamamen öne çıkan bir sistem olarak tercih edilmektedir.

  Totem tabelalar

 Belli başlı unsurları yönünden dikkat çeken bir özelliği oluşturması yönüyle totem tabela tasarımları da öne çıkan bir diğer tabela sistemlerini oluşturmaktadırlar. Totem tabela tasarımları belli başlı özelliği olarak caddelerde, çevre yollarında ve şehirlerarası kara yollarının köşe başlarında dev levha halinde görülen reklam örnekleriyle karşımıza çıkmaktadırlar. İnşaat sektöründen otomotiv sektörüne giyim sektöründen gıda sektörüne kadar her anlamda tercih edilebilen bu totem tabelalar taşımış oldukları tüm bu yönler itibariyle etkileyici tabela tasarımlarından birisini meydana getirmektedirler.

  Işıklı tabelalar

Işıklı tabela sistemleri de en çok kullanılan reklam tasarımlarıdır. Çünkü kullanımları boyunca ışıklı tabela sistemleri yanıp sönen birbirinden etkili ışık huzmeleri ile kişilerin etkilenme oranını daha da artırmaktadır. Genellikle eğlence merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde ve oyun salonlarında bu tabela tasarımlarından yararlanılmaktadır. Ayrıca en yeni kampanya reklamlarında da söz konusu ışıklı tabelaların kullanıldığı bilinmektedir. Tüm bunların da belirttiği üzere tamamen sıra dışı bir tasarım örnekleri ortaya koymaları adına son derece ideal tasarım örneklerini yansıtmaları mümkün hale gelmektedir. Sonuç olarak ışıklı tabela sistemlerinin ortada duran varlıkları açısından sıra dışı yönleri ve özellikleri bulunmaktadır. Elbette her ne şekilde olursa olsun tüm bu tabela örnekleri birbirinden uygun tabela fiyatları ile müşterilere sunulan hizmetleri meydana getirmektedirler. Bu anlamda da söz konusu tabela örneklerinin mevcut tasarımlar yönünden tamamen farklı unsurlar oldukları bilinmektedir. Üstelik reklam tabela sistemlerinin bu birbirinden farklı seçenekleri ile müşterinin algılama ve etkilenme süreçlerine yönelik olarak da canlı renk tonları kullanılarak böylece reklamın çekiciliği, albenisi artırılmaya çalışılmaktadır. Elbette bu da beraberinde başarıyı getirecektir.

TEKLİF FORMU