Telefon
WhatsApp
Okul Duvarları Nasıl Güzelleşir?
Okul Duvarları Nasıl Güzelleşir?

  

Okullar, genç beyinlerin yetiştirildiği, hayata hazırlandığı ve gelecek hayatlarında kim olmak istediklerini öğrendikleri yerlerdir. Bir okul bir insanın hayatında en az 12 senelik bir alanı kapsar. Bu 12 senelik zaman diliminde ise haftanın 5 günü bu yere gelir ve burada her gün yeni bilgiler edinir. Yeri geldiğinde evdeki bireylerden çok okuldaki arkadaşlarını ve öğretmenlerini görür. Durum böyle iken öğrencilerin okullarında kendilerini evindeymiş gibi hissetmek istemeleri çok doğal bir durumdur. Öğrencinin hem sınıfının içinde hem de okulun dışında yapmak isteyeceği çeşitli değişiklikler ve ya eklemek isteyeceği bazı şeyler olabilir. Özellikle büyük şehirlerde okul müdürlerinin izni ile yaptırılan okul duvar resimleri tabelaları her ne kadar işinin ehli profesyonel sanatçılar tarafından yapılsa da, okulun öğrenci ve öğretmenleri tarafından da yapılabilmektedir.

Tam Olarak Nedir?

                Peki ama tam olarak okul duvar resimleri tabelaları nedir? Bu duvar resimleri farklı boya türleri ile farklı şekillerde yapılan sanatsal çalışmalardır. Okuldaki öğrenci ve öğretmenlerin bir ortak çalışması olabileceği gibi sipariş usulü ile çalışan ve bu işin profesyoneli olan firmalar da mevcuttur.

Neler Kullanılır Nasıl Yapılır?

                Resmin boyutu ve resim yapılırken kullanılacak olan boya çeşitleri ve renk fazlalığı okul duvar resimleri tabela fiyatlarının değişkenlik göstermesine sebep olmaktadır. Duvarlar boyanırken kullanılabilecek 3 çeşit boya bulunmaktadır. Bunlar plastik boya, yağlı boya ve dış cephe boyalarıdır. Plastik boyalar su ile inceltilir ve özellikle iç mekanlar için kullanılır. Önceden plastik boya ile boyanmış yüzeyler üzerine de uygulanabilirler. Bu boyalar cam ve metal yüzeylerde olduğu gibi, önceden yağlı boya uygulanmış yüzeylerde de kullanılmamalıdırlar. Çünkü bu yüzeylerde uzun ömürlü olmayacaklardır. Yağlı boyalar ise tiner ve ya terebentin ile inceltilirler. Bu boyalar vernikli alanlar dışında her yüzeyde oldukça iyi sonuçlar vermektedirler. Koku yayması, geç kuruması ve kapatmasının zor olan bir boyadır. Dış mekanlarda ve metal yüzeylerde ise oldukça kullanışlıdırlar. Renkleri ise plastik boyaya göre çok daha canlıdır. Dış cephe boyaları ise açık mekanlarda uzun vadede çok daha iyi sonuçlar vermektedirler. Çalışması oldukça keyifli bir boyadır ve her türlü renk seçeneği de mevcuttur. Fakat oldukça pahalı olduğundan bu ücreti karşılayacak ve bu iş ile ilgilenecek bir okul müdürü olmalıdır. Boyalar duvara vurulmadan önce ise resmin yapılacağı alan temiz ve kabarmamış olmalıdır. Nemden kabarmış, sıvalu ve dökülmüş yüzeylere kesinlikle resim yapılmamalıdır.

  • Etiketler:

TEKLİF FORMU