Telefon
WhatsApp
İç ve Dış Mekân Tabela Çeşitleri
İç ve Dış Mekân Tabela Çeşitleri

                İç ve dış mekân tabela modelleri, birçok sektörün ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Elbette ki bu ihtiyaçlar ilk kullanımlarda maliyetleri ön plana çıkarsa da uzun vadeli kullanımlarda bir yatırım aracı olarak tanımlanabilir. Müşteriler için ürün ve hizmetlerin tanıtımı, reklamı gibi özellikleri bulundurması, uzun dönemli düşünüldüğünde, satış rakamlarını yükselteceği hedeflenirken, bu rakamların artışlarına bağlı olarak kendi fiyatlarını amorti edeceği ön planda tutulmaktadır.

                Kullanım alanına bağlı olarak tercih edilecek olan tabela modelleri, genel olarak iç mekanlarda kullanılacağında ‘’ kutu harf tabela ‘’ olarak tercih edilmektedir. Ürün çeşitleri aşağıda ki gibi olurken, özellikleri de beraberinde verilmiştir.

Harf tabela çeşitleri

 • Plexiglas Kutu
 • Dekota Kutu
 • Alüminyum Kutu
  • Alüminyum malzemelerden üretilmiştir. Seçimlere göre; ışıksız ve ışıklı tabela olarak kullanılabilir. Işık sistemi bulunan ürünler, diğerlerine göre ek ücretler dahilinde üretilmektedir.
 • Paslanmaz Krom Kutu
  • Kullanılan krom malzeme ile birlikte, paslanmaz özellik ön plandadır. Genel olarak dış mekanlarda yağışa bağlı paslanmalar engellenmesi amacı ile tercih edilse de nem ve diğer özellikler ele alındığında iç mekanlarda da kullanımı gerçekleştirilebilir
 • Pirinç Kutu
  • Kullanılan harf ve ana kasa, pirinç malzemelerden üretilirken, ana malzeme alüminyum ve harf malzemeleri de pirinç olarak üretilebilir. Bu da üretim için görüşülen firma dahilinde tercih edilebildiği gibi, tüketicinin isteğine göre de dizayn edilmektedir
 • Köpük Kutu

Genel olarak harf tabela modelleri yukarıda ki gibidir. Elbette ki genel olarak iç mekanlarda AVM içerisinde yer alan mağazalar da kullanılıyor olsa da pek çok farklı restoran, market, mağaza gibi dış mekân işletmelerinde de ilgi çekici, modern ve estetik bir tasarıma sahip olması ile de kullanılmaktadır.

Dış mekân için seçimler

                Dış mekanlarda kullanılan 2 farklı tabela seçeneği bulunmaktadır. İlk ürün yukarıda bahsedilen mağaza, işletme ve firmaların kullandığı harf tabelalar olsa da diğer bir seçenek ise genel olarak şehirlerarası yollarda, cadde ve diğer karayollarında kullanılan totem tabela modelleridir.

 • Totem tabela nedir?

Farklı ebatlarda ve özelliklerde üretilen bu modeller, özel ya da devlet kurumlarının, işletme ve şirketlerinin ürün ya da hizmetlerini tanıtmak adına tercih edilmektedir.  Şehirlerarası yollarda her birkaç metre de bir karşılaşılmakta olan bu tabelalar, uzun vadeli bir yatırım olarak ele alınırken, tabela fiyatları uzun dönemli kullanımlar dahilinde satış rakamları yükseltilerek amorti edilmektedir.

Reklam ve tanıtım

                Bahsedilmekte olan tüm tabela çeşitleri, firma isimlerini, ürün ve hizmetlerini hedef kitleye göstermek adına bir reklam ürünüdür. Böylelikle her firma kendi ismini ve markasını çok daha iyi bir şekilde tanıtımını yaparken, müşteri kitlesini geliştirmeyi hedeflemektedir.

                Tercih edilecek olan ürünlerin, reklam ve ürün hakkında tüm bilgileri barındırması, satış rakamlarını artırabileceği gibi, sade ve etkili tasarımlar da bu konuda önemli bir yere sahiptir. 

 • Etiketler:

TEKLİF FORMU