Telefon
WhatsApp
En Çok Tercih Edilen Tabelalar
En Çok Tercih Edilen Tabelalar

                Reklam yapmak ve dikkat çekmek işletmelerin en çok ihtiyaç duydukları durumlardan birisidir. Öyle ki birçok işletme günümüzde kazandıkları paraların bir kısmını reklam ve tanıtım alanlarına ayırırlar ve müşterilerin dikkatini çekerek daha fazla bir gelir elde etmeyi hedeflerler. Reklam ve tanıtımlar için tabelalar da oldukça değerli bir konumda bulunmaktadır.

                Tabela Nedir?

Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak için genellikle dış mekânlarda belirli olan kalıplar halinde monte edilip kurulan platformlara tabela adı verilir. Kurumların her ne amaçla olursa olsun kişilerin kendi yerlerini görebilme ve tanıtımlarını sağlayabilme adına tabela yaptırmaları gerekir. Bu nedenle tabelalar ciddi bir rekabet ortamı da sağlayabilmektedirler. Tabelaların kullanım amacı ve malzeme seçimi tabela fiyatlarını etkileyebilmektedir. Birçok isteğe göre birçok farklı tabela yapılabilmektedir.

Gözde Tabela Seçenekleri

                Küçük büyük birçok işletme tabela kullanmaktadır. İşletmelerin yanında devlet kurumları da kişilerin dikkatini çekebilmek amaçlı tabelaları kullanırlar. Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde uygulanabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir ekonomik alan haline gelmiştir. Böylece ekonomik anlamda ciddi bir al ver işlemi gerçekleşmiş olmaktadır. Kişilerin en çok tercih ettikleri tabela seçenekleri şu şekildedir;

                Genellikle açık alanlarda kullanılan totem tabelalar; açık alanlarda, şehirlerarası yolculuklarda ve cadde kenarlarında oldukça fazla bir şekilde görülebilmektedir. Totem tabelalar oldukça büyük yer kaplamaktadırlar. Genellikle sıralar halinde büyük alanlar kaplamaktadır.

                Paslanmaz krom ile yapılmış olan kutu harf tabelaları el işçiliğine dayanmaktadır. Tabela çeşitleri arasında oldukça popülerdir ve çok şık bir görünüme sahip olduğu için çok fazla tercih edilir. Alüminyum ve pleksi malzemelerinden de yapılabilir ancak bu tabelalarda krom kullanmak hem daha dayanıklıdır hem de temizlenmesi kolaydır. Bu tabelalar lazer kesim ile her türlü şekli alabilmektedir.

                Birçok farklı aydınlatma malzemesinin kullanılabildiği bir tabela çeşidi olan ışıklı tabelalar çok sık kullanılmaktadır. İçerisine neon, led, florasan gibi aydınlatma malzemeleri konulur ve şirket markasının dikkat çekmesi istenir. Özellikle gece karanlığında açık olan firmaların görünebilir olması ve kişilerin dikkatini çekebilmesi adına önemli bir reklam aracı ve dikkat çekici unsur olarak görülmektedir.

                Tabelalar Neye Yarar?

 • Müşteriyi etkilerler, davetkârdırlar.
 • Marka logosunu ve renklerini en iyi şekilde taşırlar.
 • Uzak yol kenarlarına, caddelere, kaldırım kenarlarına ve şirket binaları gibi ortamlarda tanıtım yaparlar.
 • Markanın akılda kalıcılığını sağlarlar.
 • Müşteride merak uyandırırlar.
 • Yer, yön, hizmet bilgisi yanında uyarıcı mesaj da taşırlar.
 • Küçük büyük fark etmeksizin her türlü işletmenin tanıtımında kullanılırlar.
 • Firmaların marka bilinirliğini açık ve kapalı her ortamda artırırlar.
 • Göz alıcı renklerle tasarlanırlar.
 • Marka sloganının en iyi göstergeleridir.
 • Çok çeşitli özelliklerde, ölçülerde ve değişik aydınlatma sistemleri ila kullanılabilirler.
 • Etiketler:

TEKLİF FORMU