HABERLER

Tanıtım Sağlayan Tabela Seçenekleri


                İşletmeler yönlendirme, tanıtım yapma ve bilgi vermek amaçlı olarak tabelaları kullanmaktadır. Tabelaların kullanım amaçları ve ne şekilde olacağı istenilen duruma göre farklılıklar gösterebilir. Tabelalar kişilerin beklentilerini karşılayabilmelidir. Bu nedenle yapılacak yere ve markaya en uygun tabelanın yapılması tabela yaptıracak işletmeyi birkaç adım öne çıkarmaktadır. Tabelalar sayesinde ciddi bir rekabet ortamı da sağlanabilmektedir. Hemen hemen tüm işletmelerde tabelalar olmaktadır ve bu durum müşterileri çekme adına bir yarış gibi gözükebilmektedir. Bu sebeple birçok işletme hiç düşünmeden kendisi için en iyi tabelayı yaptırmak ister. Yapılacak olan malzeme ve boyutlar tabela fiyatlarını değiştirebilir.

                Reklamlar ve tanıtımlar için birçok işletme ciddi paralar harcayabilir. Çünkü reklam ve tanıtımlar ile işletmenin var olması sağlanabilir. Birçok işletme gelirinin bir kısmını tanıtım ve reklam işlerine ayırarak daha fazla insana ulaşmayı hedeflemektedir. Tanıtım ve reklamın da başladığı yer olarak tabelalar gösterilebilir.

                Her Yere En Uygun Tabela Seçimi

                Birçokfarklı tabela çeşidi üreticiler tarafından üretilir ve işletmeler tarafından kullanılmaktadır. İşletmelerin isteklerine göre ve tabelanın koyulacağı yere göre farklı çeşitteki tabelalar firmaların dikkat çekici alanları haline dönüşebilir. Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde olabilir. Eski zamanlarda tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri ile canlı bir ekonomik alan haline gelmiştir. En çok tercih edilen tabela seçenekleri şu şekildedir;

 • Genellikle paslanmaz krom ile yapılan kutu harf tabelalar el işçiliği ile yapılan ve göze hoş gelen tabela seçenekleridir. Alüminyum ve pleksi malzemelerinden yapılan çeşitleri, paslanmaz krom kadar tercih edilmemektedir. Paslanmaz krom tercihi tabelayı hem daha dayanıklı hem de daha kolay temizlenebilir yapmaktadır.
 • Şehirlerarası yolculuklarda, açık alanlarda ve cadde kenarlarında en çok kullanılan tabelalardan olan totem tabela seçenekleri, epeyce büyük bir alan kaplarlar. Bu nedenle de genellikle şehir dışında tanıtım amaçlı kullanılırlar. Bu tabelalar genellikle bilgi verici olmaktadır.
 • En çok kullanılan tabela seçeneklerinden bir diğeri de ışıklı tabelalardır. Birçok aydınlatma malzemesinin kullanılması ile yapılan dikkat çekici tabela çeşitleri olan bu tabelalar, bu nedenle özellikle işletmelerin olduğu yerleri süslemektedirler. Neon, florasan, led gibi aydınlatma malzemelerinin kullanılması ile şirket markasının dikkat çekmesi sağlanır. Özellikle gece karanlıklarında çok sık olarak fark edilir.

Tabelaların Avantajları Nelerdir?

 • Müşteriyi etkilerler, davetkârdırlar.
 • Marka logosunu ve renklerini en iyi şekilde taşırlar.
 • Uzak yol kenarlarına, caddelere, kaldırım kenarlarına ve şirket binaları gibi ortamlarda tanıtım yaparlar.
 • Markanın akılda kalıcılığını sağlarlar.
 • Müşteride merak uyandırırlar.
 • Marka sloganının en iyi göstergeleridir
 • Çok çeşitli özelliklerde, ölçülerde ve değişik aydınlatma sistemleri ila kullanılabilirler.
 • Küçük büyük fark etmeksizin her türlü işletmenin tanıtımında kullanılırlar.
 • Firmaların marka bilinirliğini açık ve kapalı her ortamda artırırlar.

DİĞER HABERLER