HABERLER

Profesyonel Tabela Çalışmaları


Tabelacılığın en ehemmiyetli yanı, yıllarca parasız reklam yapmasıdır. Kaliteli ve etkileyici görünümünü yıllarca savunan tabelalar, reklam ile ilgili tesirli özelliklere sahiptir. Totem tabela çeşitleri, yüksek tasarım özellikleriyle, uzaktan okunabilir özelliklere sahiptir. Şehirlerarası yollarda, yol kenarlarında bulunan bu tabelalar, fabrika ve benzeri büyük kuruluşlar için tabela görevi görmektedir. Büyük puntolarla hazırlanan bu tabelalar, iki renk uygulamasında oldukça başarılı sonuçlar vermiştir. Koyu yazılar, açık tabana, açık renkli yazılar koyu tabana yazılmaktadır. Firma isminin uzaktan rahat okunmasının yanı sıra, yazım kaideleri da ehemmiyetlidir. Üç taraflı totem tabela çeşitlerinin yanı sıra, iki taraflı olanlar da vardır. Kare, oval ve dikdörtgen özelliklere sahip olan bu tabela çeşitlerinde, tasarım çeşitliliği oldukça fazladır.

 Tabela Çeşitleri

  Kutu harf tabela çeşitlerinde, harfler üç boyutlu hazırlanmaktadır. Bu yüzden bu çalışmalara kutu harf tabela çalışması denilmiştir. Bu çalışmalarda taban ve harf renkleri özel olarak hazırlanmaktadır. Işıklandırma işlemi için modül ledler seçenek edilmektedir. Mercekli olanlar daha fazla ışık vermekle beraber, animasyon uygulanmaktadır. Totem tabela dahil olmak üzere bir hayli tabela çeşidinde spot ışıklandırma işlemleri tercih edilmektedir. Işıklı tabela çeşitlerinde, enerjiyi çok az harcayan ledler tercih edilmektedir. Dijital baskılı çalışmalar, ahşap çalışmalar, karma çalışmalar, giydirme ve cam giydirme işlemleri ve branda çalışmaları, diğer tabela kategorisindeki çalışmalardır. Bu çalışmalardan, işletmenize en uygun çalışmaları tercih edebilirsiniz.

 İşi Uzmanına Yaptırın

  Tabela çalışmalarında en ehemmiyetli konulardan biri, işçiliktir. Her tabela yapan kişi iyi bir çalışma gerçekleştiremez. İşinde profesyonel olan tabelacılar tercih edilmelidir. Tabela ücretleri kategorisinde belirleyici rol oynayan konular, tabelanın boyutu, cinsi ve işçiliğidir. Ücret konusu, tasarım sırasında ortaya çıkmaktadır. Ölçü almaya gelen personeller, ölçü alma işlemi esnasında ücret konusunu da açıklığa kavuşturmaktadır. Totem tabela yaptıracağınız vakit, boyut, iki renk seçeneği, tasarım şekli ve boyutları ehemmiyetli rol oynamaktadır. Yola doğru meyilli olan ve devasa boyutlara sahip olan totem tabelada ayaklı tasarımlar ve tek sütun tasarımlar kullanılmaktadır. Wallstret panolarında da kullanılan bu tabelalarda, görsel tasarım modelleri oldukça fazladır. Ölçü alma işlemlerinde, tabelanın boyu, şekli ve eni gibi konular ehemmiyetlidir. Ayrı olarak, tabelanın görüş açısı da ehemmiyetlidir. İçeri giren ve çıkanların görüş açısı içerisinde olan tabela çeşitleri, her zaman için müşteriler tarafından fark edilmektedir. Ayrı olarak büyüklük tespiti de ehemmiyetlidir. İş yerinin dekor yapısıyla tabelanın uyumlu olması gerekir. Estetik olarak çok büyük veya çok küçük çalışmalar, emeline erişmez ve yeterli reklam işlevini kazanmaz. Bu yüzden, tabela yaptıracak kişi, sanal çalışmalarla bir kaç örnekten sonra karar vermelidir. Dükkan girişinin resimi üzerinde yapılan çizimlerle, en iyi çalışmaları elde edebilirsiniz. İlk mertebede gerçekleştirilen çalışmalar, tabela çalışmalarının en ehemmiyetli evresini oluşturmaktadır. Enine boyuna düşünerek tasarlanan tabela çalışmalarında, daha iyi sonuçlar ele geçirilmektedir. 

DİĞER HABERLER