HABERLER

Neon Tabela Teknolojisi


                Reklam yapmak her türlü firma ve hizmet veren kurum için oldukça gerekli bir unsurdur. Bir reklamın, tanıtımın iyi bir seviyede sunulması o hizmet veren kurumun yapacağı satışları oldukça iyi bir şekilde etkileyecektir. Reklam yapmak için ise birçok farklı yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin başında sanal reklamlar gelmektedir. Sanal reklamların dışında bir de gerçek fiziksel reklamlar vardır. Bu reklamlar çeşitli broşürler, tabelalar ve ya kitapçıklar şeklinde de olabilmektedir. Son dönemlerin ve eskiden beri revaçta olan bir sistem ise neon ışıklardır. Neon ışıklar arabalarda gördüğümüzden başka çeşitli boyutlarda olan tabelaların üzerinde de istenilen şekilde kullanılabilir.

Neon Teknolojisi

                Neon teknolojisi, günümüzde birçok aydınlatma ihtiyacı olan yerde kullanılan ve oldukça hoş görüntüye sahip olan bir teknolojidir. Neon, bir camın iki ucuna elektrot takılması suretiyle arada kalan gazın ateşlenmesiyle yanması sonucu kullanılmasıdır. Bu teknoloji ile yapılan tabelalar ise neon tabela olarak adlandırılır.

Kullanıldığı Yerler

                Peki, neon tabela nedir? Genelde kafelerde, restoranlarda, turizm acentalarının camlarında, bar ve publarda mekânın ismini ve ya içerdeki herhangi bir kampanyayı tanıtmak amaçlı olarak kullanılan, neon teknolojisi kullanan tabelalaradır. Bunun yanı sıra yine bar ve kulüp gibi mekânların iç mekân aydınlatmasında da kullanılır. Neon tabelaların enerji sarfiyatı diğer floresanalara oranla %60 daha düşüktür. Ayrıca dayanıklılık olarak ise floresanlara oranda çok daha güçlüdürler.

Çeşitleri

                Neon tabela fiyatları diğer aydınlatma sistemlerine oranla çok daha uygundur ve neonların diğer aydınlatma sistemlerine göre daha dayanıklı olması da neonların seçilmesindeki en önemli sebeplerdendir. Neon tabelalar farklı şekillerde olabilirler. Neon tabelaların kesin bir şekli ve ya standardı yoktur. Neon tabelalar müşterinin isteği doğrultusunda farklı renklerde olabilmektedirler. Bu tabelaların yardımı ile çeşitli harfler, figürler ve illüzyonlar oluşturularak, reklamı yapılan mekan ile ilgili bilgiler verilebilmektedir.

Avantajları

                Neon tabelaların diğer aydınlatma sistemlerine göre birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların en birincisi enerji sarfiyatının floresanlara göre %40 ila %60 daha az olmasıdır. Bu işletme sahibinin elektrik enerjisinden tasarruf etmesini sağlayacaktır. Bu tabelaların en uzun ve ya en kısa ölçüsü gibi bir limiti yoktur. Her boyut ve ölçüde hazırlanabilmektedirler. Neon tabelaların floresanlara oranla başka bir avantajı ise dayanıklılığının çok daha fazla olmasıdır. Elektrik enerjisinden tasarruf sağladığı gibi aynı zamanda lambaların değiştirme süresini de uzatarak, uzun vade de malzeme açısından da kendisini egale ederek kullanıcının zarar etmemesini sağlamaktadır.

DİĞER HABERLER