Telefon
WhatsApp
Tabelaların Günümüzdeki Yeri
Tabelaların Günümüzdeki Yeri

                Günümüzde reklamın önemi oldukça değerlidir. Özellikle işletmeler devamlılıklarını sağlayabilmek için gelirlerinin bir kısmını reklama ve tanıtıma ayırmaktadır. Tanıtım amacı ile tabelalar da kurumlar için ciddi bir avantaj olarak görülebilmektedir.

                Bilgi vermek, yönlendirmek, tanıtmak için genellikle dış mekânlarda belirli olan kalıplar halinde monte edilip kurulan platformlara tabela adı verilir. Günümüzde tabelalar ciddi bir rekabet ortamı da sağlamaktadır. Kurumların her ne amaçla olursa olsun kişilerin kendi yerlerini görebilme ve tanıtımlarını sağlayabilme adına tabela yaptırmaları gerekir. Tabelaların ne amaçla kullanılacağı ve ne şekilde olacağı oldukça önemli bir konu olarak görülür. Bu nedenle taleplere göre birçok farklı tabela imalatı sağlanabilir. Kullanılan malzemenin kalitesi ve tabelanın büyüklükleri tabela fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardır.

                En Çok Kullanılan Tabelalar

Küçük ya da büyük fark etmeksizin birçok işletmenin ya da devlet kurumunun kullandığı tabelaların birçok farklı seçeneği de insanların hizmetine sunulmuştur. Kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda tasarlanabilen tabelalar farklı renklerde ve biçimde tasarlanabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri ile canlı bir ekonomik durum da yaratabilmektedir. Hem tabela yapan kişilerin kazanması hem de tabelayı kullanmak isteyen işletme sahiplerinin çok daha fazla kişiye ulaşması ile karşılıklı bir kazanç söz konusu olur. Günümüzde en çok kullanılan tabelalar şu şekildedir;

 • Işıklı Tabela: Birçok farklı aydınlatma ürününün kullanılabildiği bir tabela çeşidi olan ışıklı tabelalar oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. İçerisine neon, led, florasan gibi aydınlatma malzemeleri konulur ve şirket logosunun dikkat çekmesi hedeflenmektedir. Özellikle gece karanlığında açık olan firmaların görünebilir olması ve kişilerin dikkatini çekebilmesi için gayet olumlu bir referans olabilir.
 • Kutu Harf Tabela: Paslanmaz krom ile yapılmış olan bu tabelalar el işçiliği ile yapılmaktadır. Tabela çeşitleri arasında oldukça popülerdir ve çok şık bir görünüme sahip olmaktadır. Krom görüntüsü kadar güzel olmasa da alüminyum ve pleksi malzemelerinden de yapılabilmektedir. Bu tabelalarda krom kullanmak hem daha dayanıklıdır hem de temizlenmesi kolaydır. Lazer kesim ile her şekle girebilmektedir.
 • Totem Tabela: Açık alanlarda, şehirlerarası yolculuklarda ve cadde kenarlarında sık sık karşılaşılabilecek olan tabela çeşitleri arasında yer almaktadır. Totem tabelalar oldukça büyük yer kaplamaktadırlar. Genellikle sıralar halinde oldukça büyük alanlar kaplamaktadır ve bilgi verici bir özelliğe sahip olmaktadır.

Tabela Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

 • Firmaların marka bilinirliğini açık ve kapalı her ortamda artırırlar.
 • Göz alıcı renklerle tasarlanırlar.
 • Müşteriyi etkilerler, davetkârdırlar.
 • Marka logosunu ve renklerini en iyi şekilde temsil etmektedir.
 • Küçük büyük fark etmeden her türlü işletmenin reklamında kullanılabilir.
 • Markanın akılda kalıcılığını sağlarlar.
 • Müşteride merak uyandırırlar.
 • Marka sloganının en iyi göstergeleridir.
 • Çok çeşitli özelliklerde, ölçülerde ve değişik aydınlatma sistemleri ila kullanılabilirler.
 • Etiketler:

TEKLİF FORMU