Telefon
WhatsApp
Işıklı Tabela Nedir ve Avantajları Nelerdir?
Işıklı Tabela Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Genel olarak işletmelerin giriş kısmında kullanılan tabelalar, belirli bir dizayna uygun olarak tasarlanırken, elbette ki bazı teknik özelliklere sahip olmaktadır. Kullanılan tabelalar, aydınlatma sistemleri ile birlikte dizayn edilirken, konu hakkında daha öncesinde bilgi sahibi olmayanlar için, ışıklı tabela nedir sorularını yanıtlandıralım. Sonrasında ise çeşitleri, fiyatları ve bazı avantajlarına yer vererek, bilgiler sunalım.

Nedir?

Arka ve ön kısımda ışığı yansıtmakta olan pleksi, vinil gibi baskılar tercih edilmektedir.  Alüminyum ve demir malzemelerden üretilmiş bir iskelet kullanılarak, oluklu profiller yardımı ile tabela oluşturulmaktadır. Ön kısımda ise ışığı geçirme özelliğine sahip olan pleksi levha kullanılır. Pleksi levhaların yanı sıra polikarbon levhalarda tercih edilen bu malzemeler, ışığın eşit olarak yansıması için bir parça daha eklenerek oluşturulur. Aydınlatma şekillerine göre farklı çeşit modellere rastlamak mümkündür. Elbette ki kullanılan malzemeler, ebatları ve tercih edilen aydınlatma sistemine göre ışıklı tabela fiyatları farklılık gösterebilir. Fiyatlar kapsamında web adresimiz üzerinden destek alabilir, kendinize, amacınıza ve işletme tarzınıza uygun baskılar ile tabelaların siparişlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Çeşitleri nelerdir?
                Standart ışıklı olarak çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar ise hazır alüminyum kasa kullanılarak üretilir. Düz bir montaj şekline sahip olsa da, yine çeşitlerine göre farklı baskılar ve desenler ile de şekillendirilebilmektedir. Genel olarak beyaz, kırmız ve siyah renk tonlamaları bir arada kullanılarak, dikkat çekici bir özellik sağlanır. Aydınlatma sistemlerine göre çeşitleri ise aşağıda ki gibidir.

  • LED
  • Neon
  • Florasan
  • Dıştan ışıklandırma

Elbette ki tabela seçimi ve kullanımında da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunurken, ışıklı tabela için genel olarak bu maddeler aşağıda ki gibi sizlere sunulabilir.

Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

                İlk olarak ışıklı tabela nerede kullanılacaksa, oranın analizini yapmak ve ona uygun bir seçim yapmak gerekiyor. Sonrasında da ölçülerin alanında uzman kişi tarafından belirlenmesi ve sektöre uygun bir tasarıma sahip olması gerekir. Renk tonları tercih edilerek, kaliteli bir görünüm sağlanması üzere uygun baskı, desen ve yazı tipleri tercih edilir.

                Elbette ki uzun ömürlü kullanımlara sahip olması ile tüm hava şartlarına uygun bir şekilde dizayn edilmesi de dikkat edilecek hususlar arasında yer alıyor.

Avantajları nelerdir?

                Aslında tercih edilecek ışıklı tabela, müşterilerin ilgisini çekmek amacı ile kullanılacaktır. Bundan kaynaklı olarak, hangi sektörde hizmet veriyorsanız, müşterilerinizin reklamınızı en iyi şekilde görmesi ve ilgisini çekebilmesi amacı ile tasarım doğru tercih edilmelidir. Böylelikle de kullanılan tabela, firma reklamınızı en iyi şekilde yaparken, müşterilerin sizleri tercih etmesinde bir etki oluşturacaktır. 

  • Etiketler:

TEKLİF FORMU