Telefon
WhatsApp
Dijital Tabelalar Nasıl Çalışır?
Dijital Tabelalar Nasıl Çalışır?

               

Her türlü satış yapan ve hizmet verene firmaların ve ya kişilerin reklamları bulunmaktadır. Bu reklamlar gerek çeşitli dijital ortamlarda, gerekse de fiziksel olarak gerçek hayatta kişilerin dikkatini çekmek amaçlı olarak sunulurlar. Yapılan bu reklamların ise birçok farklı sunuluş şekilleri vardır. Çeşitli broşürler, kitapçıklar, pankartlar ve tabelalar. Bu reklam şekillerinin hepsinin kendisine ait farklı avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Örneğin broşürler ufak ve çabuk kaybolan türden olurken, pankartlar ise çoğu zaman pahalı ve kısa ömürlü olmaktadırlar. Son dönemlerde ise oldukça basit bir mantıkla kullanılan reklam araçlarından birisi ise dijital tabeladır.

Dijital Tabela Nedir?

                Peki, ama dijital tabela nedir? Dijital tabelalar temelde bir bilgisayardırlar. Reklam, insanları bilgilendirme ve tanıtım başta olmak üzere özellikle pazarlama alanında kullanılan kapalı devre yayın sistemleridir. Dijital içerikler merkezi noktadan bir bilgisayar ağı aracılığı ile uç noktada bulunan ekranlara iletilir ve böylece yayın akışı sağlanır. İletilen bu medyalar yani dijital içerikler ise şunlardır:

  • Video
  • PowerPoint
  • PDF
  • Web sayfası
  • JPEG (resim dosyası)

Bu içerikler, uç noktalarda bulunan ekranlara iletilir ve buralarda bulunan bilgisayar ve medya oynatıcıları aracılığı iler ekrana yansıtılır.

Dijital Tabelaların Fiyatları ve Önemi

                Dijital tabela fiyatları ekranların büyüklüğüne, çözünürlük kalitesine ve kullanılan bilgisayarın diğer özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak bakıldığında bir şeylerin reklamını ve tanıtımını yapmak, reklamı yapılan ürün ve hizmetin tanınması için oldukça gerekli bir unsurdur. Bilgi verici ve tanıtıcı amaçlı olarak kullanılan dijital tabelaların rolü ise burada oldukça önemlidir. Bir reklamın, tanıtımın iyi bir seviyede sunulması o hizmet veren kurumun yapacağı satışları oldukça iyi bir şekilde etkileyecektir. Bir şeyin reklamının yapılmasının birçok çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitli yöntemlerin en başında ise sanal reklamlar gelmektedir. Sanal olarak hazırlanan reklamlar, çeşitli programlar aracılığı ile düzenlenip, hayal gücü el verdikçe değiştirilir. Bu sayede de gerçekte imkanı olmayan şeyler sanal ortamda gerçekleştirilmiş olur. Bu gerçekleştirilmenin bir yerlerde gösterilmesinde ise dijital tabelalar görev alırlar. Dijital tabelalar yerine standart büyük ekranların kullanılması gibi bir alternatif olamaz. Çünkü bu ekranların yanında kendisi ile beraber mutlaka bir medya kaynağı bulunmalıdır. Fakat dijital tabelalarda ise böyle bir kaynağa gerek bulunmamaktadır. Bir bilgisayar ağı üzerinden uç ekranlara yansıtılma sureti ile dijital ekranlar kullanılır. Dijital ekranların aktif olarak üzün sürelerce çalışması için gerekli olan t ek şey bir internet ağıdır.

  • Etiketler:

TEKLİF FORMU