HABERLER

Tabelalar İle Tanıtım İmkanları


                Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtmak için genellikle dış mekânlarda belirli olan kalıplar halinde monte edilip kurulan platformlara tabela adı verilir. Günümüzde tabelalar ciddi bir rekabet havası yaratabilir. Kurumların her ne amaçla olursa olsun kişilerin kendi yerlerini görebilme ve tanıtımlarını sağlayabilme adına tabela yaptırmaları gerekir. Tabelaların ne amaçla kullanılacağı ve ne şekilde olacağı büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle taleplere göre birçok farklı tabela imalatı yapılabilmektedir.  Kullanılan malzemeler ve tabelanın büyüklükleri tabela fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardır. Tabelalar bir lüks değil, işletmeler için bir ihtiyaç durumundadır.

                Günümüzde birçok insan reklamın önemini kavramıştır. Özellikle işletmeler devamlılıklarını sağlayabilmek için gelirlerinin bir kısmını reklama ve tanıtıma harcarlar. Tanıtım amacı ile tabelalar da kurumlar için ciddi bir avantaj olarak görülebilmektedir.

                Tabela İle Neler Yapılabilir?

 • Müşteriyi etkilerler, davetkârdırlar.
 • Marka logosunu ve renklerini en iyi şekilde taşırlar.
 • Uzak yol kenarlarına, caddelere, kaldırım kenarlarına ve şirket binaları gibi ortamlarda tanıtım yaparlar.
 • Markanın akılda kalıcılığını sağlarlar.
 • Müşteride merak uyandırırlar.
 • Küçük büyük fark etmeksizin her türlü işletmenin tanıtımında kullanılırlar.
 • Firmaların marka bilinirliğini açık ve kapalı her ortamda artırırlar.
 • Göz alıcı renklerle tasarlanırlar.
 • Yer, yön, hizmet bilgisi yanında uyarıcı mesaj da taşırlar.
 • Marka sloganının en iyi göstergeleridir.
 • Çok çeşitli özelliklerde, ölçülerde ve değişik aydınlatma sistemleri ila kullanılabilirler.

En Çok Tercih Edilen Tabelalar

                Küçük büyük birçok işletmenin ya da devlet kurumunun kullandığı tabelaların farklı tarzda birçok seçeneği bulunur. Tabelalar, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde yapılabilmektedir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir ekonomik alan haline gelmiştir. Bu durum hem tabela firmalarına bir kazanç imkânı sağlamakta, diğer taraftan ise, teknolojiden faydalanılarak hazırlanan tabelalarla firmalar müşterilerini ve kazançlarını artırma şansına sahip olabilmektedir. En çok kullanılan tabelalar şu şekildedir;

 • Genel olarak açık alanlarda kullanılan totem tabelalar; açık alanlarda, şehirlerarası yolculuklarda ve cadde kenarlarında sıklık ile karşılaşılan tabela seçenekleridir. Totem tabelalar oldukça büyük yer kaplamaktadırlar. Genellikle sıralar halinde oldukça büyük alanlar kaplamaktadır. Bu nedenle de hem dikkat çekici hem de bilgi verici bir alanı beraberinde bulundururlar.
 • Paslanmaz krom ile yapılmış olan kutu harf tabelası el işçiliğine dayanmaktadır. Popüler bir seçenek olan bu tabelalar şık bir görünüme sahiptir. Krom görüntüsü kadar güzel olmasa da alüminyum ve pleksi malzemelerinden de yapılabilmektedir. Bu tabelalarda krom kullanmak hem daha dayanıklıdır hem de temizlenmesi kolaydır. Bu tabelalar lazer kesim ile her türlü şekli alabilmektedir.
 • Birçok farklı aydınlatma malzemesinin kullanılabildiği bir tabela çeşidi olan ışıklı tabelalar yaygın bir şekilde kullanılır. İçerisine neon, led, florasan gibi aydınlatma malzemeleri konulur ve şirket markasının dikkat çekmesi sağlanır Özellikle gece karanlığında açık olan firmaların görünebilir olması ve kişilerin dikkatini çekebilmesi adına önemli bir reklam aracı olarak görülmektedir.

DİĞER HABERLER