HABERLER

Tabela Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Yıllardır pek çok farklı sektörde hizmet veren firma, şirket ve işletmeler bulunurken, elbette ki sektöre uygun olan reklam kanallarını kullandıkları ön plandadır. Herhangi bir hizmet ya da ürünü tanıtmak için reklamlar büyük bir öneme sahip olurken, kullanılacak olan ‘’ kutu harf tabela ‘’ seçimleri de önemli bir yere sahiptir.  Seçiminde dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde açıklanabilir.

Tabela ebatları ve harf boyu

                Kullanılacak olan alana bağlı olarak, reklamın en iyi şekilde yapılması ve firma isminin hedef kitle tarafından fark edilmesi üzere, harf tabelalarının ebatları ve harflerin boyutu oldukça önemlidir. Eğer ki, yol kenarında bir yer de konumlandırılmış işletmenin, yoldan geçen araçlar tarafından fark edilmesi esas alınıyorsa, bu durumda yola uygun bir şekilde harf boyutu ve rengi tercih edilebilir. Bu durumda hedef kitleye sunulan görsel şölen gerekli olan özellikleri taşımış olacaktır. Elbette ki ek olarak, yol kenarında dikey olarak konumlandırılmış bir harf tabelası, tanıtım ve mevcut olan işletmenin yerini belirtmek adına da tercih edilebilir.

                İç mekanlarda tercih edilecek harf tabelaları için yine renk seçimi ve ışıklandırma sisteminin düzeyi oldukça önemlidir. Bu durumda ayarlanabilir ışıklı tabela modelleri tercih edilmesi gerekirken, ışık yansımasının müşterilerini rahatsız etmeyecek bir özelliğe sahip olması önemlidir. Genel olarak aydınlatma sorunu olmayan iç mekanlarda ışıksız olarak da terci edilebilir.

                Dış mekanlarda kullanılacak olan tabela modellerinde elbette ki malzeme kalitesi oldukça önemlidir. Uzun dönemli kullanımlar olacağından dolayı, paslanmaz malzemelerden üretilmesi, sıcak ve soğuğa dayanıklı olması temel alınması gerekmektedir.

                Genel olarak harf tabela için bilgiler yukarıda ki gibi olurken, ‘’ totem tabela ‘’ seçimlerinde de aşağıda ki bilgilere dikkat etmek önemlidir.

Totem tabela seçimi nasıl yapılır?

                Özel ya da devlet kurumlarının yaygın olarak tercih ettiği tabela türü olarak açıklamaktadır. Yine pek çok işletme ürün ve hizmetlerini tanıtmak adına bu reklam ürünlerini tercih ederken, ağırlığı, büyüklüğü ve kullanılan malzemeye uygun olarak tek ya da çift bacaklı olarak seçim yapması gerekmektedir. Elbette ki ağırlık hesabı, dayanım ve taşıma kapasitesine uygun olarak tercih edilecek olan tek ya da çift bacaklı ürünler, üretici firma tarafından belirlenmektedir. Bu konuda profesyonel hizmet almak önemli olurken, montaj standartlarına uygun olarak konumlandırılması, zeminin beton ile güçlendirmesi uzun dönemli kullanımlar için büyük bir öneme sahiptir.

                Şehirlerarası yollarda yaygın olarak kullanılan ve yine cadde aralarında da tercih edilen totem tabela fiyatları, kullanılacak olan malzeme seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Firma tanıtımı, ürün ve hizmet tanıtımı, AVM’ ye yakın bölgelerde bilgilendirme gibi amaçlar için tercih edilmektedir. Işıklı ya da ışıksız olarak seçimleri bulunurken, üretici firmanın ürün kategorisine göre atarak, model çeşitliliklerine ulaşmak mümkün olmaktadır. 

DİĞER HABERLER