HABERLER

Reklamın En İyi Yolu Tabela


                Reklamlar günümüzde oldukça büyük bir önem arz eder. Özellikle işletmeler var oluşunu sağlayabilmek için gelirlerinin bir kısmını reklama ve tanıtıma ayırarak daha fazla müşteriye ulaşmayı amaçlamaktadır. Tanıtım amacı ile tabelalar da kurumlar için ciddi bir avantaj sağlayabilmektedirler.

                Tabelaların kullanım amaçları ve ne şekilde olacağı çok önemlidir. Tabelaların bu isteklere bir cevap verebilme yeteneği vardır ve bu nedenle iyi bir seçim yapılması oldukça değerlidir. Tabelalar bilgi vermek, yönlendirmek, tanıtım yapmak için genellikle dış mekanlarda belirli şekillerde yapılan araçlardır. Tabelalar ciddi bir rekabet ortamı yaratabilmektedir. Günümüzde  tüm işletmelerde tabelalar vardır ve bu durum müşterileri işletmelere çekmek için bir yarış ortamı sunmaktadır. Bu sebeple kurumlar ne amaçla olursa olsun tabela yaptırmaktadırlar. Tabela yaptırmak isteyen kişiler isteklerine göre en iyi tabelayı yaptırmalıdır. Tabela fiyatlarını etkileyen en önemli durumlar ise yapılacak olan malzeme seçimi ve tabelanın büyüklüğü olarak görülmektedir.

                Tabelanın İşletmelere Olan Faydası

  • Kaldırım kenarı, uzak yol kenarı, şirket binaları gibi çok farklı yerlerde farklı seçeneklerde kullanım alanı olmaktadır
  • Markanın akılda kalıcılığını sağlarlar.
  • Müşteride merak uyandırırlar.
  • Marka sloganının en iyi göstergeleridir.
  • Çok çeşitli özelliklerde, ölçülerde ve değişik aydınlatma sistemleri ila kullanılabilirler.
  • Küçük büyük fark etmeksizin her türlü işletmenin tanıtımında kullanılırlar.
  • Firmaların marka bilinirliğini açık ve kapalı her ortamda artırırlar.
  • Müşteriyi etkilerler, davetkârdırlar.
  • Marka logosunu ve renklerini en iyi şekilde temsil etmektedir.

Yaptırılacak Olan Tabelalar Nelerdir?

Birçok farklı tabela seçeneği üreticiler tarafından üretilmektedir. İşletmelerin isteklerine göre ve tabelanın koyulacağı yere göre farklı çeşitteki tabelalar firmaların reklamlarını yapabilir. Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarda, renklerde ve biçimde uygulanabilir. Çok eskiden el yazması ve tek kalıp halinde bulunan tabela seçenekleri günümüzde ilerleyen teknoloji sayesinde ciddi bir ekonomik durum oluşturmaktadır.

                Cadde kenarlarında, açık alanlarda, şehirlerarası yolculuklarda en çok kullanılan tabelalardan olan totem tabela seçenekleri, oldukça büyük bir alana yayılırlar. Bu nedenle de genellikle şehir dışında tanıtım amaçlı kullanılırlar. Totem tabelalar genellikle şehir merkezine uzak yerlere yapılır ve bilgi verici özellikte olmaktadır.

                En çok kullanılan tabela seçeneklerinden birisi olan ışıklı tabela, birçok aydınlatma malzemesinin kullanılması ile yapılan dikkat çekici tabela seçenekleri arasında yer alır. Bu nedenle özellikle işletmelerin olduğu yerleri süslemektedirler. Neon, florasan, led gibi aydınlatma malzemelerinin kullanılması ile şirket markası ciddi bir derecede ön plana çıkmaktadır. Özellikle gece karanlıklarında oldukça dikkat çekici bir hal alır.

                En çok paslanmaz krom ile yapılan kutu harf tabelalar el işçiliğe dayanan ve göze hoş gelen tabelalardır. Alüminyum ve pleksi malzemelerinden yapılan çeşitleri olsa da paslanmaz krom kadar tercih edilmemektedir. Paslanmaz krom tercihi tabelayı hem daha dayanıklı hem de daha kolay bir şekilde temizlenebilir yapar.

DİĞER HABERLER