HABERLER

Hazır Tabelaların Avantajları


                Reklamcılık ve reklamlar hizmet veren ve bu işten para kazanan her türlü kurum için oldukça gerekli olan bir unsurdur. Reklamını yapmayan ve tanınmayan bir hizmet firmasının başarılı olma şansı çok azdır. Tanıtımı, reklamı iyi yapılan bir firmanın ise verdiği hizmetlerden elde edeceği gelir ve kazanç artacaktır çünkü iyi bir reklam ile müşterileri kendisine çekmeyi başaran firma, daha geniş bir kitleye erişmiş olacaktır. Bir reklamın gerçekleşmesinin ise birden fazla yolu bulunmaktadır. Bu yolların içinde ne kolay ve masrafsız olanı ise sanal reklamlardır. Sanal reklamlar bilgisayar üzerinden hazırlanıp sunulduğu için teknik olarak herhangi bir gider oluşturmazlar. Sanal reklamların dışında ise birçok farklı gerçek reklamlar bulunur. Bu reklamlar çeşitli broşürler, kitapçıklar ve irili ufaklı tabelalardır. Tabelalar ise başlı başına bir iştir çünkü bir tabelanın dizaynının belirlenmesi, şekil ve boyutlarının düşünülmesi gibi konular işin için girmektedir. Böyle şeyler ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar için ise hazır tabelalar mevcuttur.

Özellikleri

                Peki ama tam olarak hazır tabela nedir? Hazır tabelalar, çeşitli firmalar tarafından önceden hazırlanmış ve boyanıp bezenmek üzere bekletilen, standart ölçülerde olan ve ya isteğe göre farklı ölçülerde de üretilebilen tabelalardır. Bu tabelaların rengi genelde beyazdır çünkü boyama ve bezeme kısmı müşteriye bırakılmıştır. Bu tabelaların bir çok farklı ölçü ve şekilleri bulunmaktadır. Biçim olarak genelde standart geometrik figürler kullanılır. Daire, kare, üçgen, dikdörtgen, yarım daire gibi şekillerde olan hazır tabelaların boyları ise farklı farklıdır. 20 cm’den 150 cm’ ye kadar farklı şekillerde hazırlanmış hazır tabelalar mevcuttur. Çeşit bu kadar çok iken hazır tabela fiyatları ise kullanılan malzemeye, tabelanın boyutuna göre farklılıklar göstermektedir. Hazır tabelalar plastikten, ahşaptan ve ya demirden üretilebilir. Bu malzeme farkları ise tabelanın kullanılacağı yere göre farklılık göstermektedir. Örneğin bir restoranın adının yazılı olduğu bir tabela demirden ve ya vinly kaplı ahşaptan üretilir. Bunun sebebi ise rüzgar, kar ve yağmur gibi hava koşullarından etkilenmesini önlemek ve yıpranmamasını sağlamaktır.

Nerelerde Kullanılır?

                Hazır tabelaların kullanım alanları çok geniştir. Çeşitli restoranların önünde, bar ve kulp girişlerinde, marketlerde, hava alanlarında, hastanelerde kapı üzerlerinde, alış veriş merkezlerinde, oto galerilerde ve daha birçok yerde hazır tabelalardan yararlanılır. Hazır tabelaların en büyük avantajı, genel taleplere uygun, ucuz ve kaliteli olmalarıdır. Hazır bir şekil bulunduktan sonra ise kullanıcı istediği şekilde bu tabelayı boyayıp bezeyebilir.

DİĞER HABERLER